O nás

16. října 2016 v 15:43
Jednotka Sboru dobrovolných hasičů OSOV

Evidenční číslo jednotky : 212137

Nový začátek

Blíží se ke konci rok, který, jak bychom si přáli, byl přelomem ve fungování Jednotky SDH obce Osov. A nejenom Osova, ale i Lážovic a Skřiple. Tyto obce se dohodly, že spojí své síly, jak materiální, tak lidské, k tomu, aby vznikla fungující jednotka, která zabezpečí ochranu těchto obcí před požáry , nebo jinými přírodními pohromamy.
Bude potřeba hodně úsilí, abychom to dokázali. Technika a vybavení , které má jednotka k dispozici jsou evidentně za zenitem životnosti. Vybavení ale není podle mne rozhodující .Tím rozhodujícím jsou lidé a jejich přístup. Lhostejnost, nebo ochota zapojit se do dění v obci a v jednotce. Jen taková jednotka může smyslumplně fungovat a na takovou jednotku bude pohlíženo, že je hodna nějakých dotací. Myslím si, že je potřeba dokázat, že jednotka funguje a že za námi stojí nějaké výsledky a to pak bude zárukou obnovení techniky a vybavení. Zatím ale musíme vystačit s málem , ale snažit se o maximum.
Jsem optimista, protože se již asi půl roku jednotka pravidelně schází na školení a výcvik. A to přes to, že nebylo zcela jasné, na jakém základě budeme fungovat.To je již dnes vyjasněno a brzo se podepíší příslušné dokumenty. Je ale potřeba, aby byla dostatečná účast na akcích jednotky.

Pokud máte dojem, že můžete v tomto úsilí nějak pomoci, rádi Vás uvidíme.